Pompy Ciepła Poznań

Pompy ciepła — nazwa pochodzi z 1852 roku, kiedy to po raz pierwszy lord Kelwin (Wiliam Thomson, 1824-1907) opisał w sposób czysto teoretyczny możliwości wykorzystania tego urządzenia do ogrzewania. Zgodnie ze znajomością i opisem praw termodynamiki, Kelwin opisał transformowanie ciepła z poziomu niskotemperaturowego na poziom wysokotemperaturowy jako proces pompowania materii – cieplika (za jakie uważano ciepło) dzięki dostarczeniu energii z zewnątrz, a urządzenie to nazwał pompą ciepła.

Dzisiaj pompy ciepła to ekologiczne i efektywne urządzenia do ogrzewania centralnego budynków oraz ciepłej wody użytkowej. Pompy dostarczają energię elektryczną, wykorzystują energię cieplną, która jest w powietrzu, ziemi i w wodach gruntowych. Zastosowanie tego typu urządzeń znacząco wpływa na obniżenie kosztów energii, szczególnie w przypadku ogrzewania domu czy np. hali produkcyjnej.

Oferujemy:

Oferujemy profesjonalny montaż urządzeń renomowanych producentów, Daikin, Alpha-Innotec, Danfoss, Ariston, LG, Lennox oraz serwis i przeglądy techniczne instalacji pomp ciepła. Zapewniamy fachowe doradztwo i szkolenia. Udzielamy gwarancji na montowane przez nas urządzenia oraz na wykonane prace.